X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
‍Chemistry World: Dr. Sami Sajjadifar
  
 در این وبلاگ مطالب تخصصی شیمی آلی مطرح و درج خواهد شد ( برای دیدن مطالب متنوع تر به قسمت آرشیو بروید).
 
آرشیو
موضوع بندی
 
چهارشنبه 7 مهر‌ماه سال 1389
سرچ تمام مقالات در سایت ISI

 یک نکته مفید برای دانشجویان رشته شیمی آلی اینه که برای سرچ مقالات و اینکه

۱- یک مقاله چند بار بهش ارجاع شده و یا اینکه بفهمیم

۲- فلان شخص چه مقالاتی را دارد و اینکه

۳- فلان استاد روی چه موضوعاتی داره تحقیق می کنه؟ 

۴- آیا فلان شخص در مقاله ای که به نام خود ارائه داده درست میگه یا نه؟

۵- ارزش مقاله را می توان با تعداد ارجاعات به آن تشخیص داد!!! 

۶- اینکه در مورد یک موضوع خاص چند مقاله قدیم و جدید و قابل دانلود و غیر قابل دانلود آزاد وجود دارد.

ابتدا در سایت گوگل کلمه ISI را سرچ کنید و یا بر روی آدرس زیر کلیک کنید تا وارد سایت آی اس آی شوید:


ISI Web of Knowledge - IP Error


سایت آی اس آی باز شده و موارد فوق را می توان به راحتی سرچ نمایید به موارد سرچ در این سایت دقت نمایید مثلاْ اگر بر حسب نام شخص سرچ می کنی گزینهAuthor را سرچ کنید و یا اینکه اگر موضوعی را می خواهید سرچ کنید گزینهTitel را انتخاب نمایید اگر ارتباط یک کلمه با موضوع انتخاب شده را می خواهید بفهمید در قسمت پایین تر آن را نیز انتخاب نمایید.مثلاْ  من می خواهم مقالاتی را دانلود کنم که در فلان موضوع باشد و توسط یک نفر مشخص انجام شده باشد پس باید در قسمت اول نام موضوع مورد نظر و در قسمت پایین نام شخص مورد نظر را انتخاب و سرچ نمایم.

راستی فرق سرچ (Search) و رسرچ (Research) چیه؟


 تذکر: مطالب فوق برای همه دانشجویان تحصیلات تکمیلی مفید می باشد نه فقط دانشجویان شیمی آلی.


تذکر مهم: من دیروز یعنی سه شنبه ۲۷/۷/۱۳۸۹ متوجه شدم که استفاده از وب سایت آی اس آی نیاز به پرداخت حق اشتراک دارد باید از جاییکه استفاده می کنید این حق اشتراک پرداخت شده باشد و الا نمی توانید از این وب سایت استفاده نمایید اکثر دانشگاهها حق اشتراک پرداخت می شود.  

============================================== 

قابل توجه دانشجویان تحصیلات تکمیلی

یکی از مسائل بسیار مهم در یک کار تحقیقاتی یعنی Research این است که ابتدا فوت و فن Search در اینترنت را بدانیم یعنی دانشجویی که سرچ در اینترنت را بلد نباشد خیلی مشکل خوهد داشت البته باید فرض را بر این بگیریم که دانشجوی ارشد سرچ را می داند. اولین نکته در مسئله سرچ، این است که به زبان انگلیسی تا یک حد معقولی مسلط باشیم.  

1- سرچ در اینترنت در مورد موضوع دلخواه 

2- تسلط به زبان انگلیسی  

3- بلد بودن آدرسهای اینترنتی خاصی که بتوانند بیشترین کمک را به ما برسانند و فری دانلود باشند.   

4- لیست کردن آدرسهای مربوطه جمع آوری شده و نتیجه گیری از آن و ارائه پیشینه ی یک کار تحقیقاتی .  

حالا سؤال این است در شیمی آلی چه سایتهایی فری دانلود می باشند یعنی شما می توانید بدون یوزرنیم و پسورد مقالات مورد نظر آنها را دانلود کنید. 

جواب: یکی از آن سایتها، سایت MDPI است. سایت بعدی JICS است، سایت بعدی ARKAT-USA است. هر موضوعی که برای شما علامت سؤال دارد سریع بدون درنگ در اینترنت آن را سرچ کنید برای دسترسی به مثلاً آدرس MDPI آن را در اینترنت سرچ کنید تا آدرس آن را بیابید.  

در شیمی آلی برای یافتن مقالات مهم و با Citation بالا باید به آدرسهای زیر سر بزنید.  

الف- JACS    ب- Science Direct    ج- MDPI    د- ARKAT-USA   و- Taylor  و ...  

البته یادآور شوم که اولین سرچ شما باید در Google و Yahoo باشد براحتی می توانید دنیایی از مقالات در فرم Pdf را بیابید و همه را دانلود کنید و سپس لیست همه را بنویسید و نهایتاً ترجمه و نتیجه گیری نمایید تا در یک  تحقیق مشخص شود کارهای پیشین چه بوده و شما می خواهید چه کار کنید. دانشجویان تحصیلی تکمیلی یوزرنیم و پسورد سایت را دارند یعنی شما می توانید از وجود مبارک آنها استفاده کنید.  

بهتر است برای انجام کار تحقیقاتی صبور باشید و عجله نکنید چرا عجله کار نتیجه گیری ما دچار خطا می کند. اگر لازم شد بارها و بارها کار را تکرار کنید تا بلکه بتوانید یک نتیجه درست بگیرید. برای دست یابی به نتیجه درست شب و روز بکوشید ولی برای نتیجه گیری از یک کار تحقیقاتی عجله نکنید ولی اگر مطمئن شدید برای چاپ آن عجله کنید چون همین کار شما ممکن است یک روز زودتر از شما مجوز چاپ بگیرد. 

توصیه: از کار خود و تحقیق خود در آزمایشگاهی که کار می کنید برای دیگر دانشجویان و محققین تعریف نکنید و ریز و بم کار خود را نگوئید بهتر بگویم سفره دل تحقیقاتی خود را هر جا پهن نکنید چون ...  

======================================

من به یاد دارم که برای چک کردن پیشینه پایان نامه کارشناسی ارشدم کتابخانه های دانشگاه شهید چمران- دانشگاه شهید بهشتی - دانشکده داروسازی دانشگاه تهران - کتابخانه دانشگاه ارومیه - کتابخانه دانشگاه رازی کرمانشاه را زیر و رو کردم تا توانستم تعداد اندکی از رفرنس ها را به دست بیارم ولی حالا داستان خیلی فرق داره و آن اینه که دانشجو دیگر نیازی به گذشت و گذار و مسافرت نداره چون دنیای پهناوری به نام اینترنت را روبرو خود داره که به هر جایی می تونه سرک بکشه و هر مطلبی را پیدا کنه. نکته ای که وجود داره اینه که دانشجو می توانه از حتی یک رفرنس رفرنس های مربوطه را به دست بیاره. 

===================================== 

 


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 449648


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها